top of page

PRO ŠKOLY

Vážené vedení školy,

dovolujeme si vás, žáky i učitele vaší školy pozvat do nově otevřeného Retro muzea Praha.

 

V Praze vznikl unikátní muzejní projekt Retro muzeum Praha, největší retro muzeum v České republice, které zmapovalo design, trendy i běžný život v 70. a 80. letech minulého století v Československu.

 

Rozkládá se na více než 2 000 metrech čtverečních a je rozděleno do 15 expozic. Najdete zde všechny ikony 70. a 80. let – od sifonů a síťovek, přes žlutou přenosnou Teslu, céčka a Emgetonky až po typický nábytek z UP Rousínov nebo Hikoru Písek. Tohle celé pak doplňuje unikátní sbírka magnetofonů z 80. let.

 

V hlavní části muzea je vyhotovena replika panelákového bytu s původní kuchyní včetně všech Tesla spotřebičů a užitých předmětů, kompletně zařízeným obývacím pokojem, ložnicí i dětským pokojíčkem plným mončičáků.

 

Žáci se mohou z dvou speciálních expozic dozvědět, jak fungoval disent či komunistická propaganda a uvidí unikátní odposlouchávací zařízení ve tvaru zapalovače, které používali v pražském hotelu Jalta.

Další expozice nabízejí ukázky dobové elektrotechniky, exkurz do toho nejlepšího z odívání ze Svitu, Elite či Úboku i přehlídku pracovních plášťů, montérek nebo zástěr. Na návštěvníky čeká také dobová administrativní kancelář, která bude působit, jako že si sekretářka zrovna odběhla na oběd. A nebude chybět ani známá žena za pultem.

 

Pro školní třídy nad 18 žáků nabízíme zvýhodněnou cenu vstupenek za 100 Kč na osobu. Pedagogický doprovod má vstupné zdarma.

 

Muzeum se nachází ve 4. patře obchodního domu Kotva na adrese Náměstí Republiky 656/8, Praha 1. 

V případě vašeho zájmu o prohlídku, vás prosíme o objednání se na konkrétní termín.

Kontakt pro objednání:

Gabriela Klímová

e: rezervace@retromuzeumpraha.cz

t: + 420 777 215 588

 

Děkujeme za váš čas a těšíme se na návštěvu.

 

Za Retro muzeum Praha

 

Robert Vůjtek

ředitel

bottom of page